Aydınlatma Ürünlerinin iç Dekorasyon Dizaynına Etkisi

Yeni bir evi dekore etmek ve düzenlemek farklı detaylar ve özen ister. Yaşam alanlarınızdaki kullanım olanakları, cephe seçenekleri, alanın biçimi, seçilen eşyalar evin fonksiyonel bir şekilde kullanılmasını sağlar. Evin içindeki yaşamı daha keyifli ve kaliteli hale getirmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlardan biri de aydınlatmadır.

Aydınlatma Ürünlerinin iç Dekorasyon Dizaynına Etkisi
94

Doğal ışık kişinin hem üretkenliğini hem de evin içinde kendini keyifli ve iyi hissetmesini sağlar. Bu yüzden ev tercihi yaparken yeterli oranda güneş alıp almadığına bakmalısınız. Güneş ışığı ile hareket edilmesi için zaman kısıtlıdır. Günün kalan zamanında aydınlatmaya ihtiyacınız olacaktır. Bunun içinde yapay ışık kaynaklarından yararlanmanız gerekecek. ü

Bu da konfor ve rahatlık için önemlidir. İyi aydınlatılmış bir alanda kişi kendini mutlu ve huzurlu hisseder. Aynı zamanda alandan alınan verim iyi bir konfor sağlar. Kötü ve yetersiz aydınlatmanın olduğu alanlarda odaların kullanımı zorlaşır. Ev içi aydınlatma önerilerini araştırdığınızda alanınıza en uygun olan ürünlerini tercih etmelisiniz. Kaliteli materyal yapısı ve geniş ürün skalasıyla aydınlatma ürünlerini inceleyip kendi zevkinize uygun olanı kullanabilirsiniz.

 

dogru aydınlatma

 

Doğru Aydınlatma Seçimi Nasıl Olmalı?

Odalar için en önemli detay aydınlatmadır. Aydınlatma hem hayati işlemler için hem de dekor için önemlidir. Odaların ve bütün alanların atmosferini etkiler. Her odada gövde, ve ortam vurgusu için üç ana aydınlatma tercih edebilirsiniz. Genel aydınlatmayı ortamda kullandığınız ışık sağlar. Görev aydınlatmasıyla çalışma alanı gibi belirli alanları aydınlatabilirsiniz. Vurgu aydınlatması ise ilave olarak aydınlatmak istediğiniz nesneleri vurgulamak için etkisini arttırabilirsiniz. Vurgu aydınlatmaları daha çok heykelleri, fotoğrafları, bibloları aydınlatmak için kullanılır. Aydınlatma yaparken kullanım amacınıza uygun seçimler yapmalısınız. Aydınlatmanın birçok çeşidi vardır bunlar; masa lambaları, tavan aydınlatması, asma armatürler, duvar aplikleri, zemin lambalarıdır. Tavana sabitlenen tavan aydınlatmaları, yarı gömme montajlar, gömme ve ray aydınlatması gibi aydınlatmalardan oluşmaktadır.

 

doğru aydınlatma modellleri

 

Tavana monte edilen modeller yeterli derecede ışığı yansıtmayabilirler. Tavan aydınlatmaları daha çok dar odalarda tek olarak kullanılabilir. Ancak geniş alanlarda farklı ışık kaynakları kullanabilirsiniz. Bunun için asma armatürler, sarkıt lambalar ve avizeler kullanabilirsiniz. Asma armatürler daha çok çocuk odalarında ve dar odalarda ışık kaynağı olarak kullanılabilir. Asma armatürlerin yetersiz kaldığı durumlarda ise lambayı değiştirebilirsiniz. Tavan aydınlatmaları bütün köşeleri aydınlatmayabilir. Kişiler bulundukları alanda özel aydınlatma isteyebilir. Böylesi durumlarda portatif lambalar kullanabilirsiniz. Küçük avizeler, aplikler tercih edebilirsiniz.

 

aydınlatma sistemleri

 

Aydınlatma ürünlerinin iç dekorasyon dizaynına etkisi… Salonlar her türlü etkinliklerin yapıldığı alanlardır. Evin en geniş alanlarıdır. Kitap okumak, TV izlemek, sohbet etmek, çay veya kahve içmek, yemek yemek her türlü etkinliğin ve aile üyelerinin birlikte olduğu bir alandır. Tüm bu çeşitli eylemleri yaparken ihtiyacı olan aydınlatmayı sağlamak için ışık türlerini kullanabilirsiniz. Salonda yemek yiyorsanız eğer masayı aydınlatacak vurgu yapacak bir lamba kullanabilirsiniz. Koltukta oturup kitap okumak istiyorsanız dizayn edilmiş monte edilmiş ışıklardan yararlanabilirsiniz. Salonunuzu avizeler, LED ışıklı masa lambaları, gömme aydınlatmalar, zemin aydınlatmaları, duvar aplikleriyle aydınlatabilirsiniz. Film izlemek için led mum veya gerçek mumlardan yararlanabilirsiniz.

Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.