Kapı Zili

Kapı zilleri hem konut hem de ticari mülkler için satın alınabilir dışardan içeriye gelen kişilerin haberini veren hırdavat ürünleri içerisindedir. Bu cihazlar, herhangi bir eve harika eklemelerdir. Kurulumları kolaydır ve herhangi bir alan için güvenlik oluşturan araçlara eşlik etmektedir.

Kapı Zili
228

En popüler kapı zili türü geleneksel kapı zilidir. Bu tür kapı zili, birinin kapıda olduğunu bildirmek için bir zil sesi kullanır. Ancak ticari mülk durumunda, kapı zili genellikle doğrudan ön girişe kurulur. Çoğu ticari mülk sahibi, kablolu ve basma düğmesi olan bir kapı zili seçer. Geleneksel kapı zilinin aksine, bu elektronik cihazlar kablosuzdur ve çalışması için bir güç kaynağı gerektirmez. Bu cihazlar ayrıca mekanik muadillerine göre daha ekonomiktir. Bundan kaçınmak istiyorsanız, akıllı veya kablosuz bir sürümü tercih edebilirsiniz. İlkinin kurulumu daha kolaydır, ancak ikincisi daha fazla kurulum ve bakım gerektirir.

Ticari mülk sahipleri için kapı zili mükemmel bir seçimdir. Bu ürünler ticari kuruluşlarda da kullanılabilir. Birçok ticari bina, kiracıları ve ziyaretçileri davetsiz misafirleri uyarmak için bu cihazları kullanır. Bu cihazlar tipik olarak binanın girişine yakın yerleştirilir. Bu, bina sakinlerinin kapılarının önünde bir ziyaretçi olup olmadığını bilmelerine yardımcı olur. Başlangıçta, kapı zilleri mekanikti, ancak günümüz versiyonları elektrikli ve bir basmalı düğme ile kontrol ediliyor. Daha yeni sürümlerde ayrıca bir video kamera ve/veya interkom bulunabilir.

Kapı Zili Modelleri Nelerdir?

 • Kablosuz kapı zili
 • Melodili kapı zili
 • İnterkomlu kapı zili
 • Uzaktan izlemeli kapı zili
 • Kameralı mikrofonlu kapı zili
 • Elektrikli kapı zili
 • Dekoratif Kapı Zili
 • Su geçirmez kapı zili

Akıllı bir kapı zili, piyasadaki en modern seçeneklerden biridir. İnternet bağlantısı ile cihaz, kapınızda biri varsa sizi uyarmak için kullanılabilir. Birkaç şirket, bir uygulama aracılığıyla bile kontrol edilebilen akıllı kapı zilleri geliştirdi. Geleneksel kapı zillerinden farklı olarak, akıllı kapı zilleri bir akıllı telefon ile kontrol edilebilir, yani her yerde çalıştırılabilirler. Ve en iyi kısmı? Kurulumları kolaydır!

Güvenlik söz konusu olduğunda, görüntülü kapı zili ve uzaktan bağlantılı kapı zili çeşitleri herhangi bir ev sahibi için ideal bir çözümdür. Abonelik hizmeti, evinizin izlenmesini içerir ve 7/24 koruma sağlar. Evden uzaktaysanız veya yoğun bir programınız varsa, kapı zilinden aramalarınıza cevap vermesini bile isteyebilirsiniz. Ayrıca, bir ziyaretçi aradığında net bir şekilde duyabilmeniz için yerleşik bir mikrofona sahiptir. Bu cihazlar, iyi bir güvenlik cihazı olmanın yanı sıra, gizliliğinizi korumaya ve kimlik hırsızlığı riskini azaltmaya yardımcı olan özelliklere de sahiptir.

Akıllı bir kapı zili, evinizi korumanın harika bir yoludur. İnternete bağlı, böylece evinizden çıkmadan kapınızda kimin olduğunu görebilirsiniz. Hatta uzaktaysanız, ailenizi ve komşularınızı davetsiz misafirlere karşı uyarır. Bu tür bir kapı zili, evinize hırsız girdiğinde sizi uyaracaktır. Endişeleniyorsanız, her zaman polisi arayabilir ve kapı zillerinin değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer yaparlarsa, ön kapı zilinizi indireceklerdir. Güvenlik söz konusu olduğunda, yüksek, melodik bir zil sesine sahip bir kapı zili, gelen bir misafir konusunda sizi uyarabilir. İnternetin teknolojisi ile bu kapı zilleri daha kullanışlı hale geldi. Ayrıca, evinizde bulunan insan sayısını ve günün saatini takip etmenize de olanak tanır. Ayrıca telefona cevap verecek şekilde de ayarlanabilirler ve genellikle eviniz için mükemmel bir güvenlik cihazıdırlar.

Bu kapı zilleri entegre bir kamera ile mevcuttur. Kamera, kapının ön tarafında bulunur ve kamera, hareketi kaydedecek şekilde ayarlanabilir. Pille çalışırlar ve çeşitli başka özelliklere de sahiptirler. Kamera ve mikrofon da harika bir özellik. Ev güvenliği söz konusu olduğunda, bu cihazlar birçok insan için harika bir seçenektir. Ring 2, ilkinin kablolu versiyonudur. Birçok modern kapı zili yıllardır etrafta. Kablolu veya kablosuz olarak bağlanabilirler. Çeşitli çanlara sahip olanlar da dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz birçok farklı stil var. Elektrikle çalışan bir kapı zili kullanmanın çeşitli faydaları vardır. Elektrik kesintisi durumunda, kapı zili sorunu ev sahibine bildirecektir.

Kapı zili seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olup bunlardan en önemli özelliği güvenlik önemlerinin yeterli seviyede olmalıdır. Örneğin görüntülü kapı zili kullanıyorsanız sistemin kusursuz bir şekilde çalışması gerekir. Kullanacağınız ürünün kalitesi ve dayanıklılığı da kullanım ömrünü yansıtacağından dolayı oldukça yüksek kalite ve dayanıklılığıyla üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca kullanacağınız kapı zili modelinin teknolojik özellikleri de yeteri seviyede olması da önemlidir. Kapı zilleri yapıların dış mekânında olacağından dolayı dört mevsim hava koşullarına uyum sağlayacak birinci sınıf malzemelerden üretilmiş olması da önemli bir detay olmaktadır.kapı zili modelleri

Günümüzde en sık kullanılan bazı kapı zili modelleri;

 
 
 • Kablolu kapı zili geçmiş zamanlardan günümüze kadar kullanılan bilinen en yaygın zil modelidir. Kablolu zil yapıların elektrik tesisatı yapılırken sıva altındaki boruların iç kısmından geçen farklı renklere sahip kablolar her dairenin kapısına kadar uzanır. Kabloların renkli olması montajı kolaylaştırır. Lakin kablolu kapı zili montajında elektrik devre geçişleri daha sık olduğundan dolayı elektrik tesisatçısına daha çok ihtiyaç duyulabilir.
 • Kablosuz kapı zili montajı oldukça kolay olup elektrik tesisatçısına ihtiyaç duymadan ihtiyaç duyduğunuz her hangi bir yere yerleştirerek montajını gerçekleştirebilirsiniz. Doğrudan elektrik prizine bağlanan kablosuz kapı zili düğmesini kapının ön yüzeyinin yanındaki duvara ya da kapı çerçevesine sabitlemeniz yeterlidir. Yapının içinde olacak düğme ise iç cephe duvarına kapıya yakın bir bölgenin en uygun yerine konumlandırılır. Çok çeşitli tasarımlara sahip kablosuz kapı zilleri aynı zamanda yapının dekorasyonuna da katkıda bulunur.
 • Hoparlörlü kapı zillerine halk arasında sesli diafon da denilmektedir. Hoparlörlü kapı zilinin montajı kablolu kapı ziline benzer şekilde montajı yapılmakta olup dış yapının dış mekânında ve iç mekânındaki zil armatüründe hoparlör bulunmaktadır. Gelen kişi zile bastığında yapı içerisindeki kapı armatüründen ses gelir ve düğmesine basıldığında yapının dış kısmında bulunan kişinin kim olduğunu anlamanız amacıyla sesli iletişime geçerek güvenliğinizi sağlamış olursunuz.
 • kapı zili modelleri Görüntülü kapı zili aynı zamanda görüntülü diafon olarak da bilinen kapı zillerinin armatüründe bulunan mikro kameralar sayesinde gelen kişinin görüntüsünü ve sesini yapının iç kısmındaki kapı zili armatürünün ekranına yansıtarak görmenizi sağlar. Böylelikle gelen kişiyle hem sesli hem de görüntülü olarak iletişimde olmanızı sağlar. Görüntülü kapı zillerinin güvenlik sistemi yüksek olacağından dolayı olası dolandırıcılık ya da hırsızlık amaçlı kişilere fırsat verilmemiş olmaktadır. Oldukça yaygın olan görüntülü kapı zilleri güvenlik özelliğinin yanı sıra ekonomik olduğundan dolayı çok sık tercih edilmektedir.
 • Günümüz teknolojisiyle birleşen akıllı kapı zilleri yapı sahiplerinin güvenliğini en üst seviyelere çıkarmayı amaçlamaktadır. Siz evde olun ya da olmayın hiç fark etmez akıllı kapı zil sistemi sayesinde daha önce özelleştirdiğiniz akıllı telefonuz ile kapıdaki kişiyi görüntüleyin ve hatta sesli olarak da iletişime geçebilirsiniz. Akıllı kapı zillerinin hareket algılandığında ışık yandığından dolayı da olası hırsızlık girişimlerinde caydırıcı olabiliyor. Böylelikle güvenliğiniz son derece yüksek seviye olmaktadır.
 • Kapı zili modellerinde işitme engelli kişiler de düşünülerek görsel kapı zili seçenekleri de üretilmiştir. Kapı çaldığı an da yapının iç kısmında beliren ışık sayesinde gelen kişiyi fark eder. Görsel kapı zilleri hemen hemen her çeşidi bulunmaktadır.
Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.