Ayaklı Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

Ayaklı Aydınlatma Ürünleri, uzun yıllardır bir odada güçlü ışık sağlamanın geleneksel bir yolu olmuştur.

Ayaklı Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?
265

Led Ayaklı aydınlatma ürünleri, flüoresan Ayaklı aydınlatma ürünleri ve halojen Ayaklı aydınlatma ürünleri gibi teknolojilerin kullanıldığı çok çeşitli tasarımlar ve stiller mevcuttur. Ayaklı aydınlatma ürünleri genellikle bir odanın köşesine veya bir oturma alanının arkasına yerleştirilir, çünkü artan ışık faaliyetler gerçekleştirmek, okumak vb. için yararlıdır. Ayaklı aydınlatma ürünleri genellikle zemin okuma lambaları olarak ikiye katlanır ve bazı okuma lambaları bu amaç için özel olarak tasarlanmıştır.
 

Ayaklı Aydınlatma Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

 
Ayaklı aydınlatma ürünleri,  zeminde durmak ve ışığı odanın daha yükseğine yerleştirmek için tasarlanmış uzun ayaklı lambalardır. Bir zemin lambası genellikle şu ortak tasarım özelliklerini içerir:
 
Ayaklı aydınlatma ürünleri, uzun yıllardır bir odada güçlü ışık sağlamanın geleneksel bir yolu olmuştur. Led Ayaklı aydınlatma ürünleri, flüoresan Ayaklı aydınlatma ürünleri ve halojen Ayaklı aydınlatma ürünleri gibi teknolojilerin kullanıldığı çok çeşitli tasarımlar ve stiller mevcuttur. Ayaklı aydınlatma ürünleri genellikle bir odanın köşesine veya bir oturma alanının arkasına yerleştirilir, çünkü artan ışık faaliyetler gerçekleştirmek, okumak vb. için yararlıdır. Ayaklı aydınlatma ürünleri genellikle zemin okuma lambaları olarak ikiye katlanır ve bazı okuma lambaları bu amaç için özel olarak tasarlanmıştır.
 

Ayaklı Aydınlatma Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

 
Lambaderin üzerindeki abajur, özellikle ayakta dururken göz hizasına yakın olduğunda gözlerinizi korur. Oturduğunuzda bazen lambanın içini veya altını görmek mümkün olur, bu da ampullerin gözlere maruz kalmasına neden olabilir. Bu durumda, lambaların oturduğunuz yerden daha uzağa veya arkanıza yerleştirilmesi en iyisidir.
 
Uzun ayaklı lambalar daha büyük bir tabanla daha önemli olma eğiliminde olduğundan, uzun direk lambaları genellikle orantıyı korumak için daha büyük abajurlara sahiptir . Zemin lambası, genel olarak, örneğin bir masa lambasından daha pahalıya mal olma eğilimindedir ve aynı zamanda daha yüksek wattlı ampulleri destekleme eğilimindedir.
 
Ayakta duran bir lamba, odada çok daha güçlü bir ışık sağlayan toplam vat gücü 300 watt veya daha fazla olan 2 veya 3 ampul içerebilir. Bu güçlü ışık çıkışı, odadaki görevler ve etkinlikler için kullanışlıdır. Uzun lambalarla , ayaklı lamba kullanarak herhangi bir odadaki ışık seviyesini yükseltebilirsiniz. 
 

Ayaklı Aydınlatma Ürünlerinin Boyutları Nasıldır?

 
Ayaklı aydınlatma ürünleri, yaklaşık 4 fit ila birkaç fit arasında değişen yüksekliklere sahiptir. "Uzun ayaklı lambalar" olarak bilinirler çünkü genel olarak oldukça uzundurlar, ya ortalama bir insandan biraz daha kısadırlar ya da ortalama bir insandan biraz daha uzundurlar.
 
Tipik bir ortalama zemin lambasının yüksekliği muhtemelen yaklaşık 60-72", yani 5 ila 6 fit olacaktır. Okuma lambaları ve eczane lambaları gibi bazı Ayaklı aydınlatma ürünleri, çoğunlukla otururken kullanılmak üzere tasarlandıklarından, genellikle daha kısa olacaktır. Zemin lambası boyutlarının ana kategorileri aşağıdaki gibidir:
 
Kısa Ayaklı aydınlatma ürünleri , zemin okuma lambaları , eczane lambaları, bazı ark Ayaklı aydınlatma ürünlerinı içerir. Bunlar esas olarak gölgelik oturduğunda omuz yüksekliğinin hemen üzerinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir masanın yanında bir eczane lambası kullanılabilir. Bir kanepe veya koltuğun yanında bir okuma lambası kullanılabilir. Ark lambaları yerden yükselir ve ardından örneğin bir oturma alanı üzerinde yukarı ve aşağı ark yapar.
Ortalama Ayaklı aydınlatma ürünleri, yaklaşık 5 veya 6 fit yüksekliğindeki tipik Ayaklı aydınlatma ürünlerinı içerir. Ayakta dururken gölge genellikle göz hizasındadır.
Uzun Ayaklı aydınlatma ürünleri genellikle büyüktür ve 6, 7 ve hatta 8 fit uzunluğunda olabilir. Daha büyük yükseklikleri nedeniyle, oranları da genel olarak daha büyük olabilir ve daha büyük bir odaya en uygun olabilir. En uzun Ayaklı aydınlatma ürünleri,  genellikle bir meşale gibi ışığı yukarı doğru yönlendiren meşale Ayaklı aydınlatma ürünleridır .
 
 

Ayaklı Aydınlatma Ürünleri Bir Odada Nereye Yerleştirilmelidir?

 
Odanızdaki tepe lambaları, duvar lambaları vb. gibi aydınlatma armatürlerini göz önünde bulundurun. Ayrıca gece daha karanlık olduğunda ne olacağını da düşünün. Odada zamanınızın çoğunu nerede geçireceksiniz? Ekstra ışığa en çok nerede ihtiyacınız var? Pek çok kişi, bir zemin lambasını, odayı aydınlatmak için kullanılan veya odada bulunan aydınlatma armatürlerinin bir tamamlayıcısı olarak veya onların yerine yerelleştirilmiş görevler için kullanılan ek bir aydınlatma katmanı olarak düşünecektir. Odanızın tavan alanı, oradaki aydınlatma armatürleri nedeniyle zaten oldukça güçlü bir şekilde aydınlatılıyorsa ve odanın alt kısmı daha az aydınlatılmış görünüyorsa, o zaman belki de aşağı doğru aydınlatan bir zemin lambası bir meşaleden daha iyi bir seçim olabilir. Odanın üst kısmı veya genel ambiyans düşükse, yukarı doğru aydınlatan bir zemin lambası veya meşale daha iyi bir seçenek olabilir.
 
Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.