Kapı Zilleri Nelerdir Ne İşe Yarar?

Kapı Zilleri Nelerdir Kapı zilleri günlük yaşamımızda sık sık kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Bu cihazlarda sesi yüksek veya kısık şekilde ayarlayabilirsiniz. Birçok fonksiyona sahip modelleri bulunmaktadır. Kapı zillerinde misafirler zile basarak geldiklerini haber verirler.

Kapı Zilleri Nelerdir Ne İşe Yarar?
235

Evin içinde veya apartman etrafında çıkardığı çan sesiyle ev sahibi ve üyelerine birinin geldiğini iletirler. Kapı zilleri aynı zamanda güvenliği de sağlamaktadır. Evlerde üyelerin huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamasını da sağlamaktadır. Kapı zilleri kaliteli ve kullanışlı oldukları zaman güvenli bir yaşamı da sağlamış olurlar.

Kapı zilleri evlerin girişlerinde yer alan ve verdikleri sinyalle kişileri uyaran cihazlardır. Bu uyarı sayesinde evin içindeki kişilere haber verir. Ziller düşük voltaja sahip ve bir elektrik devresinden meydana gelmektedir. Düşük voltaja sahip olduğu içinde az elektrik harcarlar. Birçok çeşitleri bulunan ziller evlerin olmazsa olmaz cihazlarıdır. Kapı zillerinin dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Kullanıcılar daha çok çoklu ve tekli kapı zillerini satın almaktadır.

 

Modern yapıda bir eve sahipseniz kapı zilinizin profilinin de şık ve modern olması gerekmektedir. Kendi kullanım tarzınıza ve zevkinize göre kapı kullanmalısınız. Tekli olan kapı zilleri daha çok tek katlı evlerde tercih edilmektedir. Tekli kapı zillerinin sesi çok yüksektir ve profil olarak vintage tarza sahip bir cihazdır. Kapı zilleri her evin girişinde yer alan ve günümüze kadar çok çeşitli modelleriyle hayatımızda yer almaktadır.

Kapı Zilleri Nelerdir Yeni kapı zilleri çeşitleri arasında uzaktan kumandalı olan kapı zilleri çok tercih edilmektedir. Evinize misafir geldiği zaman düğmeye basmadan kumandayla olduğunuz yerde kapıyı rahatlıkla açabilirsiniz. Bazı kapı zillerinde mesaj servisi ve kilit açma özellikleri de bulunmaktadır. Bu ziller analog özellikli olup IP adresi kodlanabilen ürünlerdir. Bu tip ziller garaj ve evlerin konumuna uygun olarak tasarlanmışlardır. Özellikle bebekleri olan ailelerin kullandığı kapı zillerdir. Görüntülü kapı zilleri diyafon sistemleri içinde bulunan ve de karşılıklı iletişimi de sağlayabilen modern kapı zilleridir. Bu kapı zilleri video ve ses sinyallerini evin içine ulaştırırlar. Kapı zili düğmesi daha çok girişin yanında bulunmaktadır.

Günümüzde En Çok Tercih Edilen Kapı Zili Modelleri

  • Kanarya Kapı Zili Modelleri
  • Mikrofonlu Kapı Zili Modelleri
  • Görüntülü Kapı Zili Modelleri
  • Zil Trafolu Kapı Zili Modelleri
  • Beşli Kapı Zili Modelleri
  • Fonksiyonel Kapı Zili Modelleri
  • LED Işıklı Kapı Zili Modelleri
  • Telefonlu Kapı Zili Modelleri

Çift taraflı iletişimi de sağlamaktadır. Kodlama sistemiyle çalışarak, gelen kişilerin yüzünü tanır ve ev üyelerine haber verir. Bu tip kapı zilleri güvenlik açısından çok avantajlı ve yararlı cihazlardır.  Bu cihazlar uzaktan kumandayla çalışmaktadır. Kullanımı kolay ve fonksiyonel ürünlerdir. Bluetooth ile çalışan kapı zilleri ise telefon sinyalleri üzerinden hareket ederek sinyali telefona bildirim olarak ulaştırır ve kapı açılır. Modern tasarımlıdır ve iç dekorasyona da uyum sağlayan cihazlardır. Yetersiz ışıkta bulunduğu yere aydınlık verir. Bunun yanı sıra parazitleri engeller ve kulağa zarar veren sesleri de yok eder.

Kapı Zilleri Nelerdir Mekanik kapı zilleri ise elektrikle çalışmaktadır. Bu ziller fazla gürültüyü önleyebilen özelliktedir. Palet, tokmak ve bobinin bir arada kullanıldığı, yaylı sistemle çalışan cihazlardır. Elektro mıknatıslı olduğu için akımın tel sargı üstünden hızlı bir biçimde geçmesini sağlar. Mekanik zillerin kurulumu basit ve kullanımı çok kolaydır. Daha çok tek katlı evlerde kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanan cihazlardır. Her evde ve ofislerde kullanılan ve güvenli bir yaşam sağlayan kapı zilleriyle hayatınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Dış dünyayla bağlantıyı sağlayan bu zillerin ortak noktası ise melodili ses çıkarma özelliğidir. Zillerin melodilerini ve seslerini kendiniz ayarlayabilirsiniz

Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.